Nadchodzi początek sezonu narciarskiego, w tym roku jednak będzie on inny niż dotychczasowe. Wierzymy, że organizacjom zrzeszającym stacje narciarskie uda się wypracować kompromis w rozmowach z ministerstwem w temacie funkcjonowania ośrodków narciarskich podczas nadchodzącej zimy. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby wdrożyć zasady, które zapewnią bezpieczne funkcjonowanie naszego stoku narciarskiego. Zastosujemy procedury i rozwiązania, które mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w kontekście obecnie trwającej sytuacji epidemiologicznej. Od jakiegoś czasu trwają u nas coroczne prace konserwacyjne oraz przygotowawcze do sezonu, jesteśmy w trakcie badań technicznych, a także wykorzystujemy każdą możliwość, którą daje nam ujemna temperatura, aby naśnieżyć trasę. Pracujemy normalnie jak dotychczas z nadzieją, że sezon ruszy bez komplikacji. Jednocześnie podejmujemy wyjątkowe - jak dotychczas działania prewencyjne, aby pobyt w naszym ośrodku był dla Was nie tylko przyjemny i satysfakcjonujący, ale również możliwie najbardziej bezpieczny.
W związku z powyższym w dzień planowanego rozpoczęcia sezonu w naszym Ośrodku tj. w niedzielę - 6 grudnia 2020 r. o godzinie 9.30 zastaniecie nowe rozwiązania i regulaminy korzystania z kolei, które zminimalizują ryzyko zakażenia.
  1. Do kasy prowadzić będą oznakowane korytarze, w których wyznaczone będą miejsca na każdą kolejną osobę w kolejce z zachowaniem wymaganego dystansu.
  2. Przy okienku kasowym będzie mogła znajdować tylko jedna osoba, której zapewnimy szybką, praktycznie bezkontaktową obsługę. Wszystkich Państwa zachęcamy w tym miejscu do korzystania z możliwości płatności bezgotówkowych.
  3. Każda wykorzystana karta magnetyczna przed kolejnym użyciem będzie dezynfekowana.
  4. Korytarze z oznaczeniami znajdą się także w miejscach kolejki do bramek wejściowych na peron dolny.
  5. Dysponujemy wyciągiem teleskopowym jednoosobowym, na którym tzw. talerzyki do wjazdu znajdować się będą w odległości co 10m każdy. Każdy teleskop i inne miejsca o zwiększonym stopniu kontaktu będą wielokrotnie dezynfekowane w czasie krótkich celowych przerw technicznych.
  6. Personel i obsługa wyciągu będzie zakrywać usta i nos zgodnie z zasadami i normami higienicznymi.
  7. Na terenie Ośrodka znajdziecie Państwo kilka miejsc, w których za pomocą przeznaczonych do tego środków będziecie mogli zdezynfekować ręce.
  8. W czasie oczekiwania na swoją kolej, zakupu karnetu czy wjazdu koleją narciarze i inne osoby korzystające z wyciągu powinny również zakrywać usta i nos. Mamy nadzieję, że nie będzie to stanowiło kłopotu, gdyż zimą standardowo większość z Was używa kominów, masek, kominiarek, chust i innego tego typu elementów garderoby.
  9. Praca wypożyczalni również dostosowana będzie do zaleceń obowiązującego obecnie rozporządzenia z 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Każdy sprzęt będzie dezynfekowany.
  10. Nasza gastronomia działać będzie w dostosowaniu do aktualnych warunków i ograniczeń, które codziennie śledzimy na bieżąco.
Pamiętajcie, że działamy na świeżym powietrzu, a ruch to zdrowie! Przy wspólnym staraniu o bezpieczeństwo, zachowaniu dystansu i kilku prostych zasad z pewnością uda nam się bez większych utrudnień skorzystać w nadchodzącym sezonie z uroków zimy na stoku.

Reasumując: szykujcie sprzęt na 6 grudnia i trzymajcie kciuki, aby wszystko poszło zgodnie z planem!