Za oknem wciąż zima, na stoku zalega pokaźna pokrywa sztucznego śniegu, a praca wyciągu w dalszym ciągu jest niemożliwa w związku z obostrzeniami wprowadzonymi na czas wystąpienia stanu epidemii. W obliczu tej nadzwyczajnej sytuacji nasza firma skorzystała z możliwości pomocy w ramach tarcz finansowych i antykryzysowych. Subwencje PFR pozwoliły nam utrzymać płynność finansową oraz miejsca pracy osób zatrudnionych w OTW Przy Górze. Prawdopodobnie obostrzenia zostaną przedłużone o kolejny okres, o czym decyzja - zgodnie z doniesieniami, zostanie ogłoszona do końca bieżącego tygodnia. Mamy mimo to nadzieję, że przyszły sezon będzie się malował w bardziej optymistycznych bartwach. Trzymajcie się zdrowo!
 
W związku z najnowszymi zaleceniami ponownie jesteśmy zmuszeni do wstrzymania pracy wyciągu z dniem 20.03.2021 r. Do tego dnia rozkład jazdy wygląda następująco:
CZWARTEK 18.03.  - jeździmy w czasie jazdy nocnej od 16.30 do 20.00.
PIĄTEK 19.03. - jeździmy od 9.30 do 20.00
Od soboty 20.03.2021 r.  wyciąg będzie nieczynny.
Ewentualne zmiany uzależniamy od aktualnie obwiązujących wytycznych i będziemy o nich informować na bieżąco.
 
 
 
UWAGA!! Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom w najbliższy weekend zmienią się godziny pracy wyciągu narciarskiego. W sobotę 06.03.2021 i niedzielę 07.03.2021 wyjątkowo będziemy pracować wcześniej tzn. od godziny 8.00. i standardowo do godziny 20.00. Kto jeszcze nie skorzystał z możliwości jazdy - nie macie już wymówek!😆
 
 
Mimo, że warunki pogodowe za oknem mogą zwiastować wiosnę my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie zimowym! W dalszym ciągu oferujemy dobre warunki do jazdy, pokrywa śnieżna sięga 1,5m, a stok jest czynny codziennie pomiędzy 9.30, a 20.00. Najlepsze warunki do jazdy zastaniecie z rana, kiedy to świeżo zratrakowaną trasę trzyma jeszcze nocny mrozik. Narazie nie zwalniamy tempa i wszystko pracuje u nas pełną parą. W związku z powyższym zapraszamy na stok!:)


Podczas dzisiejszej konferencji ogłoszono informację o możliwości uruchomienia pracy wyciągów narciarskich od piątku 12.02.2021. Na tą wiadomość czekaliśmy! W związku z powyższym startujemy w najbliższy piątek od godziny 9.30. Na stoku zastaniecie doskonałe warunki, nad którymi pracowaliśmy wytrwale przez cały okres lockdownu. W godzinach pracy wyciągu czynna będzie wypożyczalnia oraz dostępni będą instruktorzy, do których można umówić się telefonicznie.
 
W związku z licznymi pytaniami o dalsze funkcjonowanie stoku w bieżącym sezonie informujemy, że nasz ośrodek zgodnie z obostrzeniami pozostaje nieczynny. Nie znamy daty, w której będziemy mogli ponownie uruchomić pracę wyciągu, ale czekamy niecierpliwie na ten dzień. Warunki na stoku są doskonałe, dlatego też pierwsza możliwa data otwarcia stoków narciarskich będzie też pierwszym dniem naszej pracy po zniesieniu obostrzeń dla branży narciarskiej. Wyczekujcie komunikatu, będziemy Was o tym na bieżąco informować. Mamy nadzieję - do szybkiego zobaczenia!
Na chwilę obecną w dalszym ciągu obowiązują nas obostrzenia, które zakazują działalności wyciągów narciarskich. Niemniej jednak, pełni nadziei na zniesienie zakazów po 17 stycznia 2021 r. rozpoczęliśmy dośnieżanie naszego stoku, który przez cały okres obowiązywania ograniczeń mógłby oferować Wam doskonałe warunki do jazdy. Żal patrzeć, jak przy tak pięknych zimowych okolicznościach stoimy z pracą wyciągu, a teren całego stoku ozdabiają tylko tabliczki z napisami: zakazu wstępu. Z uwagi na pokaźne ujemne temperatury na termometrach uruchomiliśmy jednak pracę naszych, dofinansowanych w ramach PROW 2014-2020, nowoczesnych armatek śnieżnych, aby kiedy ograniczenia zostaną wycofane powitać Was na stoku w iście zimowej aurze. Tak jak dotychczas jesteśmy gotowi do uruchomienia pracy wyciągu oraz dysponujemy rozwiązaniami, które pozwolą z niego korzystać w najwyższym reżimie sanitarnym. Do tego czasu ponownie prosimy o uszanowanie zakazu wstępu na stok, zakazu korzystania ze stoku, zakazu jazdy na sankach i tego typu urządzeniach oraz o dostosowanie się do pozostałych wytycznych, których lista znajduje się przy wjeździe na stok oraz w poprzednich komunikatach. Na terenie Ośrodka gotowa do pracy jest infrastruktura, którą mogą obsługiwać wyłącznie uprawnione w tym celu osoby. Pozostali nie mogą na chwilę obecną pod żadnym powodem znajdować się na terenie stoku nie tylko z uwagi na obostrzenia, ale również na własne bezpieczeństwo. Mamy nadzieję - do zobaczenia w przyszłym tygodniu!
Stosując się do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21.12.2020 r. z przykrością informujemy, że od dnia 28.12.2020 r. do dnia 17.01.2021 r. zmuszeni jesteśmy zatrzymać pracę wyciągu narciarskiego. Zgodnie z wytycznymi zabrania się korzystania ze stoków narciarskich. W związku z powyższym prosimy o przestrzeganie zakazu i nieprzebywanie na naszym stoku. Mamy nadzieję na jak najszybsze, ponowne spotkanie!
Z racji opadów deszczu i znacznego pogorszenia się warunków na stoku dzisiejsza jazda nocna zostaje odwołana! Wstrzymujemy pracę wyciągu do dnia 23.12. Odnośnie jazdy w Wigilię i dni świąteczne zamieścimy jeszcze oficjalny komunikat.
 
Poniedziałek 21.12. - wyciąg będzie czynny w czasie jazdy nocnej tj. od 16.30 do 20.00.
 
Wtorek  22.12. - wyciąg będzie czynny w czasie jazdy nocnej tj. od 16.30 do 20.00.
 
Środa 23.12. wyciąg będzie czynny w czasie jazdy nocnej tj. od 16.30 do 20.00. 
 
Jeśli warunki pozwolą w Wigilię ruszymy od 9.30 i będziemy kręcić do 14.00
 
25.12 i 26.12 od 9.30 do 20.00. 
 
W niedzielę 27.12 również od 9.30 do 20.00.
 
Zgodnie z obostrzeniami, które ma wprowadzić nowe rozporządzenie - jeśli zostanie oficjalnie opublikowane - z przykrością informujemy o ewentualności wstrzymania pracy wyciągu od dnia 28.12.